Nezařazené

Kŕčové žily

O probléme zvanom kŕčové žily určite už počul každý z vás. Či už ste ho zažili na vlastnej koži, alebo ste ho iba videli u známeho či na obrázkoch, určite vám predstava navretých žíl na nohách nie je úplne neznáma. Vyskytujú sa najmä na nohách, no nie je výnimkou mať ich aj na iných miestach tela. Je pravda, že sa im dá predísť, no nie vždy si za ne môžeme my samy.

Pokiaľ je človek v pohybe, netrpí obezitou, zdravo sa stravuje a hlavne veľa chodí pešo, znižuje tým riziko výskytu kŕčových žíl. No bohužiaľ, toto ochorenie je geneticky podmienené, čiže ak ho mala vaša mama či babka, je dosť pravdepodobné, že ho budete mať aj vy. Ako sme už naznačili, vyskytuje sa najmä u žien, a to u žien, ktoré majú za sebou jeden či viac pôrodov.

zily

Pýtate sa, čo vlastne kŕčové žily Venasum.com sú a ako vlastne vznikajú? Ide o poruchu chlopní na vašich žilách, ktoré majú za úlohu zabezpečiť správny prietok krvi. Ak sú chlopne zničené, krv prúdi opačným smerom ako by mala. A tu nastáva hlavný problém, kedy sa začnú na žilách tvoriť hrče, ktoré vidíte v podobe kŕčových žíl. Jedným šťastím je, že sa tento problém dá hravo riešiť.

krc

Sami vieme, že kŕčové žily vedia poriadne potrápiť a častokrát nejde iba o jednorazovú záležitosť, ale o boj na celý život. Práve preto je skvelé, že dnes už existujú špecializované kliniky, ktoré vedia pomôcť s týmto problémom. Ambulancia Venasum vám zaručene pomôže s kŕčovými žilami. Po všetkých potrebných a hlavne dôkladne spravených vyšetreniach vám odporučia ako s nimi bojovať a častokrát je potrebný aj operačný zákrok, ktorý vám tiež urobia priamo na klinike.

Boj s týmto ochorením nie je jednoduchý, no najdôležitejšie je, že dnes sa dajú kŕčové žily liečiť takmer bez problémov. Práve preto, ak vás toto ochorenie trápi, neváhajte a príďte sa dať vyšetriť a nechajte si pomôcť!