Nezařazené

Výhody LED osvetlenia

Osvetlenie, ktoré sa vďaka malým úsporným súčiastkam dostáva stále viacej do popredia a je stále obľúbenejšie, už možno dávno využívate vo svojej domácnosti. Niet sa čo diviť, veď úspory, ktoré ročne dosiahnete, sú skutočne nezanedbateľné. A zrovna výšku takýchto úspor si môžete spočítať na našich stránkach aj pri záujmu o nákup led trubíc. Je to typ osvetlenia, ktoré nahradí klasické neónové žiarivky a bude vám poskytovať zaručene dostatok svetla. Naviac aj pri bielej farbe si ľahko vyberiete jej odtieň. Potrebujete studené, teplé alebo neutrálne? Každé z nich má svoje výhody pre konkrétne použitie a prostredie.

vnitřní světlo

V miestnostiach určených k výuke či pracovnej činnosti sa osvedčí to, ktoré najviac pripomína denné svetlo a hlavne poskytuje dostatočný komfort pre prácu. Naopak kúpeľne, relaxačné priestory sa najlepšie využijú s mäkkým, teplým osvetlením.

Oproti klasiky vás poteší rýchlosť nábehu. Môže sa pohybovať okolo 0,1s. takže dlhé blikanie, než sa konečne žiarivka uvedie do zdarnej prevádzky, bude už minulosťou. Podobne nepríjemný zvuk, ktorý sa často z týchto starších zdrojov svetla šíri a narúša pohodovú atmosféru, vás už nemusí trápiť. U LED trubíc vás príjemne prekvapí :

účinnosť(95%), životnosť (50 000 hodín), nízky príkon (9-18W), uhol osvetlenia (120°) a ich ďalšie vlastnosti.
Napájané sú striedavým napätím 220 až 240V s frekvenciou 50Hz. To odpovedá bežnej prevádzke. Ich dĺžka je od 60 do 1200mm a označenie T8 nám dá informáciu o vhodnej pätici. Použité sú LED typu SMD 2835.

světelný tunel

Kde sa dajú upotrebiť je už celkom zrejmé a úspora, ktorú poskytujú zaručí vašu spokojnosť. Nech už ste prevádzkovateľ rekreačných stredísk, nákupných centier, vzdelávacích inštitúcii alebo architekt navrhujúci podchody, mosty a budovy. Svetelné podmienky zvýšia bezpečnosť a zvýraznia miesta, ktoré majú zaujať.