Nezařazené

Advokátska kancelária pomôže malým živnostníkom aj veľkým obchodným spoločnostiam

K najväčším prekážkam podnikania, živnostníkov a obchodných spoločností sa neviaže iba nutnosť disponovať potrebným kapitálom, ale sú to tiež rôzne byrokratické postupy, zákony a právne postupy, ktoré musia pravidelne dodržiavať a vyhnúť sa pritom možným chybám. A to sa rozhodne ľahšie hovorí, než realizuje, pretože byrokratické a právne povinnosti sa dajú porušiť veľmi ľahko, a to jednoducho omylom a tým, že podnikateľská osoba nie je právnickou osobou a nestíha sa orientovať v nových právnych požiadavkách.

Je preto celkom logické, že takéto osoby alebo spoločnosti požiadajú o pomoc advokátsku kanceláriu.

advokátska kancelária

Byť klientom skúsených advokátov je zároveň dobrou časovou poistkou. Konkrétne náležitosti spojené s podnikaním budete vybavovať rýchlejšie, ľahšie a koniec koncov bez omylov a následných zbytočných finančných strát. Skúsený tým odborníkov vám pomôže dostať sa cez rôzne stanovania a ak chcete, nazvime ich prekážky. Cez banality až po náročnejšiu advokátsku prácu. Od štandardných úkonov až po tie, ktoré sa v povinnostiach živnostníkov a obchodných spoločností objavili nedávno, resp. aktuálne.

kniha, právo

A tu sa dostávame napríklad k práci s nariadením o ochrane osobných údajov, vlastne so starostlivosťou o čerstvé právne povinnosti, ktoré vychádzajú z GDPR. Je to veľa úkonov a náležitostí, ktoré je v tomto prípade potrebné mať pod kontrolou a opäť ide o známy prípad, kedy túto povinnosť podnikateľ alebo obchodná spoločnosť veľakrát zverí do rúk advokátskej kancelárii, resp. tímu odborníkov.

Ďalšou častou požiadavkou je register partnerov verejneho sektora k/register-partnerov-rpvs a zápis do tohto registra, ktorý je povinný pre fyzickú osobu, ktorá prijíma alebo potrebuje prijímať od štátu či z verejných sektorov nejaké finančné čiastky. K tomu, aby bol zápis platný je nielen odporučené, ale takisto potrebné, aby za touto osobou stál advokát, resp. právnická osoba.