Nezařazené

Jedinečný dom navrhnutý od architekta

Kde by sme sa mali cítiť najlepšie, ak nie u nás doma? V interiéri aj v exteriéri nášho domova a nielen preto, že tieto priestory nám patria, ale mali by určitým spôsobom aj odzrkadľovať náš štýl, vkus, mali by byť funkčné a komfortné. V ťažkopádnych, nevkusných a zastaraných priestoroch by sme sa len ťažko cítili dobre, aj keby boli len naše.

Dôležitá je tu teda estetika, ale aj funkčné a napríklad energetické riešenia. Je výhodou, ak sa použijú správne materiály, je výhodou, ak sa dá šetriť na energiách a je výhodou, ak je samotná stavba ako aj jej vnútorné vybavenie originálne, štýlové a čerpá inšpiráciu z obľúbených trendov v bývaní.

rodinné domy

Určite sa aj vám stalo, že ste odbočili do nejakej ulice, kde vás okamžite oslovili krásne architektonické domy, ktoré rozhodne neboli gýčové a už vôbec nepôsobili zastarano. Človek z nich normálne cíti tú útulnosť, dobrú atmosféru a štýlovosť. Nie sú to domy vybrané z katalógov, každá z takejto stavby je jedinečná a nezaobišla sa bez to, aby k nej najprv nebol spracovaný architektonicky navrh domu od odborníka, čiže v tomto prípade od skúseného architekta.

  • Teda áno, v takýchto prípadoch, ak človek nevyberá katalógový dom ale túži po niečom doslova vlastnom, originálnom a jedinečnom, spolupracuje s architektom a využije jeho odborné služby.

projekt architekta

Návrh každého architekta je jedinečný, ich projekty sa teda môžu vzájomne veľmi líšiť. Preto je extra dôležité, aby ste začali spolupracovať s architektom, ktorého projekty a architektonický štýl majú relatívne blízko k vášmu preferovanému vkusu a vašim predstavám o bývaní.

  • Vďaka internetu máte možnosť vyberať si, to jest prezrieť si webové stránky viacerých architektov, prezrieť si ich portfólio a tiež referencie. Neváhajte navštíviť aj diskusné fóra na túto tému, prípadne si prečítajte aj nejaké blogy a zapájajte sa do diskusií/komentárov.