Nezařazené

Stavba domu začína dobre navrhnutým projektom

Postaviť si svoj dom pekne od základov, čo znamená tiež pekne podľa svojich predstáv, to je určite snom mnohých ľudí. A reálnym snom tých, ktorí si to môžu finančne dovoliť. Ak máte na takúto stavbu odložený kapitál a ste pre tento krok rozhodnutý, je to určite rozumné riešenie, ale niečo by ste ešte mali vedieť.

stavba domu, základ

Pri stavbe budete postupovať podľa určitého plánu, projektu. A hoci chcete stavať podľa svojich predstáv a študovali ste iný odbor, než architektúru, je dosť možné, že váš plán by naozaj potreboval upraviť. Potreboval by sa na neho pozrieť odborník, minimálne z estetického hľadiska, s čím vám vie pomôcť architekt.

  • V prípade stavby taký, ktorý sa zaoberá architektonickými stavbami, v prípade rekonštrukcie či návrhu interiéru ten, ktorý je vlastne bytovým dizajnérom.
  • Niektorí z dostupných slovenských odborníkov sa však zaoberajú oboma týmito odvetviami a ich služby tak vedia pokryť obe tieto požiadavky.

Alebo vám samozrejme tento projekt vypracuje sám architekt, od základu a mal by sa pritom riadiť aj vašimi predstavami, koniec koncov ide predsa o vašu budúcu stavbu či bývanie. Ide však o to, primiešať do vašich predstáv odborné úpravy a návrhy a dať to na papier.

  • Následne je to obrovská výhoda, ak budete postupovať podľa profesionálne navrhnutého projektu s istotou, že sa vyhnete mnohým nedomysleným chybám.

architektonický plán

Ako ale vyberiete dobrého architekta?

Internet vám to dosť uľahčí. Teda aspoň čo sa týka prehľadnosti ponúk. To je zatiaľ primárny základ.

Dostatočne známy architekt by mal mať svoj web, na ktorom tiež prezentuje svoju prácu, napríklad si pozrite projekt adst Marek Uhliarik a posúďte aj podľa ďalších ukážok v portfóliu, či sa konkrétny štýl zhoduje s vašim vkusom.

Zároveň by ste na internete mali natrafiť aj na recenzie a samozrejme si prečítať referencie. Skúsenosti predchádzajúcich zákazníkov sú niekedy totiž tou najpravdivejšou reklamou.