Nezařazené

Omeleta pri diéte? Áno alebo nie?

Čo si tak dnes dať na raňajky? Hovoríte si ráno pri pohľade do chladničky. Zrak vám padne na vajíčka a hneď si predstavíte chutnú omeletu. Potom však v hlave začnete prepočítavať všetky kalórie, ktoré toto jedlo bude obsahovať, pretože ste práve na diéte. Predtým, ako začnete tú chladničku sklamane zatvárať s tým, že radšej budete obhrýzať surovú mrkvu, môžeme vás trochu upokojiť. Vajíčka v zdravej miere sú pre zdravie a štíhlu líniu viac ako prospešné. Taká omeleta, ktorá ale samozrejme nie je pripravená nezdravým spôsobom na oleji, má oveľa menej kalórií ako niektoré iné diétne jedlá. Vajce je potravinou bohatou na telu prospešné bielkoviny. Ale taktiež aj aminokyseliny, vitamín D a iné zdravé veci. Nie je to len strava na budovanie svalov pre makačov z posilňovne. Bielkoviny nás zasycujú natoľko, že nepociťujeme chuť na jedlo aj dlhšiu dobu. Prívrženci bielkovinovej diéty vedia, o čom rozprávame.

Omeleta

S čistým svedomím si preto doprajte na raňajky, obed alebo večeru omeletu, ktorú môžete ozvláštniť napríklad bylinkami, paradajkami, syrom a inými pochutinami. Naplňte si ju tvarohom, cottage syrom, šalátom. Kreativite sa medze nekladú. Určite si však k tomu nedávajte slaninku, biele pečivo, tatársku omáčku a iné kalorické bomby, ktoré vám dokážu celé jedlo z diétneho hľadiska len pokaziť. A máme pre vás ešte jeden skvelý tip.

Omelety

Ak ste žena, či muž so zaneprázdneným životným štýlom, ktorý sa v kuchyni veľmi nemá kedy pristaviť, zdravé jedlo z prášku pripravené za niekoľko minút bude pre vás to pravé orechové. Určite vás ani vo sne nenapadlo, že taká omeleta môže byť aj instantná. Rýchla doba si predsa pýta rýchle riešenia. A pritom úplne vhodné pre bielkovinovú alebo akúkoľvek inú diétu. Omelety sú chutné a rýchle pokrmy obsahujúce veľa bielkovín a málo tukov aj cukrov. Šetria váš čas a aj postavu.