Tovar

rozoznajtekvalitu

Určite všetci dobre vieme, čo anglické slovo Jeans Bigstarjeans.sk znamená. A predpokladáme, že tí, ktorí majú radi tento textilný materiál vedia, aj to, podľa čoho je nazvaný. Áno správne! Nazvaný je podľa modrej farby, ktorou bol farbený. Informácie, že pôvodne to bol odev kovbojov, baníkov a zlatokopov, a populárnosť tejto textílie zvýšili najmä Hollywoodské hviezdy vám tiež hovoriť nemusíme. Ale viete rozoznať kvalitnú rifľovinu od nekvalitnej? To môže byť často problém. My vám však ukážeme, že je to úplne jednoduché.

kvalitné džínsy

Ak idete siahnuť po rifľovom odeve, zamerajte sa určite v prvom rade na štítok. Na štítku by mali byť uvedené všetky potrebne informácie. A to konkrétne: výrobca, konfekčná veľkosť, kde sa tento odev vyrobil a po prípade ako sa oň treba starať. Tu platí, že čím menej sa dozviete z etikety, tým menej kvalitný je daný výrobok. Druhým znakom kvality je prepracovanie. Rifliam by nemali trčať nite, všetko by malo byť pekne zapracované, nemali by byť v práci viditeľné uzlíky alebo krivé stehy. A samozrejme nemali by sa nikde párať.

O kvalite vám povie aj hrubosť látky. Ako sme spomínali v úvode, rifle boli pôvodne pracovný odev, takže materiál a prešitie muselo byť dostatočne hrubé a pevne. Ostalo to tak do dnes. Ak sa rozhodujete medzi dvoma kúskami riflí, určite siahnite po tom pevnejšom, hrubšom a ťažšom, vydrží vám dlhšie.

jeans

No a na záver je tu samozrejme cena. Aj keď toto pravidlo nemusí platiť vždy. Väčšinou predpokladáme, že drahšie rifle nám vydržia aj dlhšiu dobu, ako tie lacnejšie, pretože si platíme za kvalitu. Mala by tu teda platiť priama úmera. Čím nižšie náklady na výrobu, tým lacnejšia výrobná cena, no bohužiaľ sa lacnejšia výroba odrazí na kvalite. Takže malo by platiť, že čím lacnejší odevný kúsok, tým je menej kvalitnejší. No sami dobre viete, že to nemusí byť úplne tak v bežnej realite. Ale každopádne vám cena čo to napovie o kvalite odevu. Teraz, keď už viete rozoznať kvalitu, môžete si vybrať štýl a model, ktorý sa vám bude hodiť. V Big Star nájdete len to najlepšie.