Nezařazené

Svadobné pozvánky musia byť pekné, zrozumiteľné a zapamätateľné

Chcete, aby na vašu svadbu prišli všetci, ktorých ste na ňu pozvali? V tom prípade si dajte záležať na tom, ako budú vyzerať vaše svadobné pozvánky. Ak totiž ničím nezaujmú, vaša svadba niektorým určite neutkvie v pamäti, a tak môžete byť vo svoj veľký deň nepríjemne prekvapení.Žena v svadobných šatách drží pred sebou farebnú kyticu z kvetov.jpg

Aby udreli do očí aj do pamäte

Pr svadobných pozvánkach je dôležitý prvý dojem a efekt prekvapenia. Inak povedané, snažte sa o to, aby bol dizajn pozvánok natoľko výrazný, že na nich nikto nebude môcť zabudnúť. Ako na to? Tak napríklad, môžete použiť výrazné farby, netradičné obrázky, vtipné nápisy, zvláštne písmo alebo fotografiu. Riešením sú aj rôzne skladacie alebo 3D pozvánky, ktoré určite neprehliadne nikto.

Pozor na extravaganciu

Každý z nás má síce iný vkus, no ak patríte k tým, ktorí obľubujú extravaganciu, pri svadobných pozvánkach sa snažte o to, aby ste si až príliš neuleteli. Pozvánky môžu byť netradičné, výrazné či výstredné, no vždy by mali spĺňať aj podmienku elegancie. Jednoducho sa nenechajte až príliš uniesť a snažte sa, aby pozvánky pôsobili na úrovni.

Písmo urobí svoje

Zvolený typ a veľkosť písma možno nepokladáte za nejakú extra dôležitú vec. Je pravdou, že tento detail mnohí prehliadajú. V skutočnosti však práve tieto veci dokážu urobiť veľa. Hlavný nápis, z ktorého je jasné, že ide o pozvánku na svadbu, by mal byť veľký, doslova by mal biť do očí. Vyhnite sa textom, ktoré sú napísané malinkými písmenkami. Radšej text urobte krátky a výstižný a zároveň napísaný dostatočne veľkým písmom.Muž a žena sa bozkávajú pod bielym závojom.jpg

Svoje urobí aj obálka

Obálka je neoddeliteľnou súčasťou pozvánok, tak si dajte záležať aj na ich výbere. Vhodné sú elegantné, no nie čisto biele a klasické obálky. Poobzerajte sa po recyklovanom prírodnom papieri, zaujímavé sú aj obálky z ručne robeného papiera alebo rôznofarebné obálky, ktoré zaujmú naozaj na prvý pohľad.