Nezařazené

Tantra masáže

Pri slove tantra si mnohí ľudia predstavia rôzne sexuálne masáže a dotyky, avšak to vôbec nie je pravda. Tantra je staré učenie, ktoré pochádza z Indie a jej hlavnou myšlienkou je to, aby človek spoznal sám seba a zistil viac informácií o svojej podstate. Nejde pri nej iba o fyzické uspokojenie, ale hlavne o energetické a duševné. Aj napriek tomu, že ide o dotýkanie a hladenie aj na intímnych miestach, nejedná sa o žiadne sexuálne služby. Pri tantre ide o prepojenie mysle, duše aj tela a hlavne o odbúranie stresu a napätia z každodenného života a povinností. Okrem toho tantra dokáže pomôcť aj ľuďom s rôznymi emočnými blokmi, či depresiami alebo inými duševnými ťažkosťami.

Masaz

Pri tantrickej masáži https://bratislavatantra.sk/tantricka-masaz/ ide o precitnutie, vnímanie vlastného tela a uvedomenie si svojej vlastne podstaty ako človeka. Hlavnou myšlienkou je prebudenie seba samého a zvýšenie svojich vibrácií prostredníctvom sexuálnej energie. Rozdiel oproti iným sexuálnym službám je to, že pri tantre sa tantrická masérka, či masér snaží o to, aby sa klient naučil vnímať svoje vlastné telo a prežíval všetky svoje pocity v aktuálnom momente, a to síce pomocou sexuálnej energie a dotykov, avšak toto všetko má hlbší význam než pri klasických sexuálnych službách. Klasické erotické služby skôr odbúravajú a oberajú energie z ľudského tela, pričom tantrická masáž sa snaží o načerpanie a udržanie tejto energie.

Masáž

Tantrických masáží je viacero druhov, dokonca tantra môže byť skvelou formou terapie, či už pre jednotlivca alebo pre páry, ktoré sa dokážu pomocou nej naučiť vymieňať navzájom svoje energie, na vyššej duševnej úrovni. Pravá tantra masáž by nemala byť iba o vyvrcholení alebo iných sexuálnych praktikách, kvalitný tantra masér by túto službu nikdy neponúkol, pretože inak by sa nejednalo o tantru. Pravý tantra masér by taktiež nenechal, aby sa ho klient dotýkal, dotyk pri tantre by mal byť iba zo strany maséra.