Business

Gurmánsky dvor u Oravca

Reštaurácia jediná svojho druhu s ponukou tradičných slovenských jedál, z ktorých si isto vyberie skutočne každý. Ak ste priamo z Bratislavy alebo len prechádzate cez mesto, určite nezabudnite túto reštauráciu navštíviť. Rôznorodý výber jedál je ekvivalentný s primeranými cenami, ktoré dokážu osloviť naozaj každého. Reštaurácia má na každý deň dostupné obedové menu Bratislava https://www.gurmanskydvor.sk/denne-menu/, v ktorom je na výber polievka a chutné hlavné jedlo s prílohou. Reštaurácia má v ponuke dokonca aj rozvoz jedla až k pohodliu vášho domova.

steak

Pestrá ponuka jedál na objednávku sa skladá z večernej ponuky, v ktorej máte možnosť výberu z tradičných jedál akými sú:

1) Kurací steak na grilovanej zelenine /200g/ za cenu 7,90 eur

2.) Vyprážané bravčové rezníky (2ks) /200g/ za cenu 6,90 eur

3.) Grilovaný encián na listovom šaláte /110g/ za cenu 5,90 eur

4.) Vyprážaný syr, hranolky, tatárka /150g/ za cenu 5,50 eur

5.) Kurací Cordon Bleu /150g/ za cenu 6,90 eur

6.) Vyprážaný kurací reznisko /200g/ za cenu 8,50 eur

Ku každému jedlu alebo i samostatne je dostupná polievočka podľa dennej ponuky za 1,90.

Ak však preferujete hamburgery pred tradičnými chodmi, tak aj v tomto prípade máte možnosť skutočne pestrého výberu:

1.) Gurmán burger /200g/ za 10,90

Tento burger spĺňa každú predstavu milovníka hamburgerov. Obsahuje hovädzie mäsko s cheddarom, maslovou žemľou, opečenou slaninkou, karamelizovanou cibuľkou, kyslou uhorkou, BBQ omáčkou, paradajkou, no obsahuje taktiež poľníček, majonézový dip, hranolky a coleslaw šalát.

2.) Spicy Silvinka burger /200g/ za 10,90

Burger s takto netradičným názvom, ktorý korešponduje s tým ako chutí je vhodný výber pre ľudí, ktorí obľubujú pálivé jedlá. V burgri sa nachádza hovädzie mäsko s cheddarom, jallapenos papričkami, ktoré sú kľúčovou ingredienciou jedinečnej chuti, burger je z maslovej žemľe, s opečenou slaninkou, karamelizovanou cibuľkou, kyslou uhorkou, BBQ omáčkou, paradajkou, poľníčkom, majonézovým dipom, s hranolky a coleslaw šalátom.

3.) Gurmán Camembert burger /200g/ za 10,90

Tento Camembert burger je určený pre tých, ktorí majú radi burgre trošku,,inak“. Obsahuje, ako už vyplýva z názvu, syr Camembert, maslovú žemľu, brusnice, červenú repu, BBQ omáčku, paradajky, poľníček, majonézový dip, hranolky a coleslaw šalát.

4.) Gurmán double burger /400g/ za 14,90

Posledný burger z ponuky je vhodný pre ľudí, ktorí toho majú na taniery v obľube viac, keďže je množstvo ingrediencií zdvojnásobnené. Burger obsahuje dva kusy hovädzieho mäska, dva kusy cheddaru, maslovú žemľu, dvojitú opečenú slaninku, s karamelizovanou cibuľkou, kyslou uhorkou, BBQ omáčkou, paradajkou, poľníčkom, s majonézovým dipom, hranolkami a coleslaw šalátikom.

hamburger

Na výber sú aj slané pochutinky:

1.) Lay’s MAXX chipsy vrúbkované solené /70g/ za 1,20 eur

2.) Arašidy solené /90g/ za cenu 1,20 eur

Dostupný je taktiež aj dezert:

1.) Smotanový pohár /120g/ za cenu 1,60 eur

Tento dezert je skladajúci sa z piškót, ovocia, jogurtu a smotany, ktorý poteší každý maškrtný jazýček.

V ponuke sú viaceré prílohy a omáčky:

1.) Farmárske hranolky /150g/ za cenu 1,60 eur

2.) Ryža /150g/ za cenu 1,20 eur

3.) Varené zemiačky /150g/ za cenu 1,40 eur

4.) Chlieb /100g/ za cenu 0,80 eur

5.) Tatárska omáčka /50ml/ za cenu 0,50 eur

6.) Horčica alebo kečup /50g/ za cenu 0,40 eur

7.) Kyslé uhorky, feferóny, baranie rohy alebo Alma paprika /70g/ za cenu 0,70 eur

Ako si môžete všimnúť aj na základe pestrého jedálneho lístka skutočne stojí reštaurácia za jej návštevu. Tak ako sa môžete tešiť na šikovnú a milú obsluhu, tak isto aj na chutné jedlo, ktoré pripravili šikovní profesionáli. Nečakajte na nič a choďte sa presvedčiť sami. Stojí to za ochutnanie. Prajeme dobrú chuť.