Business

Virtuálne sídlo

Spoločnosť sa vyznačuje určitými údajmi, ktoré vypovedajú o nej a ktoré sa uvádzajú okrem iného v obchodnom registri. Patrí k nim napríklad názov spoločnosti, predmet alebo predmety podnikania, ak dotyčná spoločnosť podniká vo viacerých odvetviach a zameraniach, ďalej je to výška základného imania ako aj samotná adresa sídla spoločnosti. V prípade zmeny adresy sídla spoločnosti, ku ktorej dochádza pri sťahovaní, je nevyhnutné uviesť túto zmenu do záznamov v obchodnom registri. V súčasnosti sa viac a viac dostáva do popredia a do využitia v praxi takzvané virtuálne sídlo.

virtuálne sídlo č.1

Ide o adresu spoločnosti, kde je umiestnená schránka spoločnosti, kde sa preberá pošta, ale kde podnikateľ nepracuje. Jednoducho vykonáva prácu z iného miesta. Aký to má význam. Za prenájom schránky zaplatíte istý poplatok, ktorý je mnohonásobne vyšší ako prenájom kancelárie alebo budovy na podnikateľské účely. Ak vám vyhovuje práca z domu, máte doma pracovňu alebo pracovný kútik a vyhovuje vám pracovanie z domu po všetkých stránkach, prečo by ste to nevyužili vo svoj prospech. V tomto prípade je na mieste chrániť svoje súkromie a neuvádzať v dokumentoch a listinách, ktoré súvisia s vaším podnikaním adresu, kde bývate, kde sa zdržiavate, kde zdieľate daný priestor s rodinnými príslušníkmi. Výborne poslúži možnosť zriadenia a fungovania virtuálneho sídla.

virtuálne sídlo č.2

Ak by vám nevyhovovala poštu vyberať osobne, vykonáme tak za vás. Ako? Poštu zaznamenávame v operačnom systéme a následne preposielame elektronickou formou. Ak by ste potrebovali originál niektorého tlačiva, pošleme vám ho k vám domov a v priebehu niekoľkých pracovných dní ho máte u vás doma. Celý proces je rýchly, bezpečný a funkčný, takže nehrozí, že by sa vám nejaká zásielka stratila, alebo že by ju nebolo možné dodatočne dohľadať. Láka vás sídlo spoločnosti na lukratívnom mieste? Vieme, čo s tým a ako na to, aby sa vaša predstava stala skutočnosťou.