Nezařazené

Prečo predstavuje predaj firmy s DPH výhodnú kúpu?

Mnoho ľudí sníva o tom, že si od základov vybudujú vlastnoručne svoju úspešnú spoločnosť, ktorá sa dobre uchytí na trhu. Konkurenčné prostredie je však pre mnohé začínajúce firmy nehostinné a pokiaľ chcete na trhu naozaj uspieť, musíte sa od zvyšných konkurenčných spoločností niečím odlíšiť. Preraziť na trhu môže byť pre začínajúceho podnikateľa teda naozaj poriadne náročné a dobrý vstup do konkurenčného prostredia môže ohrozovať taktiež aj nedostatok finančných prostriedkov a zvýšené množstvo počiatočných nákladov. Možno by pre vás, ako pre začínajúceho podnikateľa bolo vhodnejšie sa zamerať na predaj firmy s DPH, ktoré mnohé spoločnosti sprostredkúvajú.

podpis dokumentácie

Takýto predaj založených firiem je skvelým riešením, ktoré vám umožňuje rýchlejší začiatok podnikania a šetrí čas, ktorý by bol strávený jej zakladaním a riešením zakladateľskej dokumentácie. Pri odkúpení založenej firmy nemusíte riešiť nič ohľadom jej založenia a jednoducho iba podpíšete prevodové papiere a môžete začať s podnikaním.

uzavretie predaja

Takéto spoločnosti je možné zakúpiť rôzne, napríklad ide o firmy s historickým pozadím, ktorých stopy podnikateľskej činnosti na trhu je možné sledovať, ale taktiež ide aj o opačný príklad, a to firmu bez histórie, ktorá je úplne nová a čerstvo založená. Najvýhodnejšiu kúpu však predstavuje už spomínaná firma, ktorá je zaregistrovaná k DPH, pretože pri takejto firme nemusíte riešiť nie len jej samotné zakladanie, ale taktiež aj registrovanie na Daňovom úrade. Vy tak jednoducho získate firmu, ktorá figuruje už ako platca DPH a váš začiatok podnikania sa značne tým pádom urýchli. Sprostredkovateľská spoločnosť, ktorá predaj ponúka za vás okrem samotného prevodu zároveň taktiež vybaví i rozšírenie či naopak zúženie predmetov podnikania, zmenu obchodného názvu, adresy obchodného sídla, spoločníkov, konateľov alebo úpravy Spoločenskej zmluvy či Zakladateľskej listiny a iné dodatočné zmeny.