Business

Proces krtkovania

Krtkovanie Šamorín ponuka kompletne služby, ktoré sa týkajú čistenia či odstraňovania porúch z poruchového kanalizačného potrubia. Krtkovanie patrí medzi veľmi účinne a tiež efektívne metódy čistenia, ktoré sa venujú kanalizáciám. Ide o plynuli proces, ktorého hlavnou úlohou je vyčistiť a spojazdniť kanalizáciu. Dalo by sa povedať, že krtkovanie odstraňuje z kanalizácie nežiadúci odpad, špinu, usadeniny či nejaký predmet, ktorý spôsobil upchatie a tým pádom aj odstavenie prevádzky celej kanalizácie. Kanalizácia je pevnou súčasťou každej domácnosti, firmy či školy.

Krtkovanie

Nachádza sa aj v nemocniciach či v ostatných verejných a spoločenských priestoroch. Od bezporuchového kanalizačného stavu závisia aj konečne zariadenia, ktoré sú na kanalizáciu napojené. Jednať sa môže o sanitárne zaradenia, ktoré sa nachádzajú v kúpeľňových priestoroch či WC. Patria tu záchody, umývadla, vane, sprchové kúty či pisoári. V mnohých kuchyniach sa zvykne nachádzať aj drez. Ten je akousi podobou bežného umývadla určeného na umývanie riadkov. Drezy bývajú na rozdiel od umývadiel ploche, kým tie majú väčšinou zaoblený tvar. Odtok v drezoch býva znečistení najviac keďže práve tu končia rôzne nečistoty, mastnoty, ktoré môžu spôsobovať aj zvyšky z nedojedeného jedla. Krtkovanie sa vykonáva za pomoci špeciálnej pomôcky určenej výlučne na tento komplexný proces čistenia.

Krtkovanie

Tato pomôcka sa nazýva špirála. Moderná špirála funguje na elektromagnetickom princípe, ktorý je na tento druh odstraňovania odpadu viac ako vhodný. Voľakedy sa používali klasické mechanické podoby tejto pomôcky. Tie už, ale z profesionálneho čistenia úplne vymizli keďže ich nahradili moderne a efektívnejšie elektromagnetické špirály. Používajú ich, ale stále domáci kutilovia, ktorí sa pustia do menšieho čistenia kanalizácie sami. Mechanické typy využívali respektíve ešte stále využívajú rôzne nadstavce, aby mali flexibilnejší dosah.